SEMINARIUM: DROGI ODDECHOWE ORAZ TLENOTERAPIA

Kurs ekstremalnej pomocy to szkolenie z elementami medycznych czynności ratunkowych wykonywanych najczęściej przez personel medyczny. Procedury te wykorzystywane są również przez żołnierzy na polu walki oraz osoby znajdujące się w sytuacji ekstremalnie niebezpiecznej, pozbawione pomocy ze strony służb ratunkowych.

Turystyka ekstremalna czy też sporty ekstremalne wiążą się nieodłącznie z zagrożeniami gdzie jedyną pomocą może okazać się zabieg ratujący życie. Jeżeli pasjonujesz się ratownictwem a pierwsza pomoc to wciąż za mało, szkolenie to jest właśnie dla Ciebie.

Tematyka:

 1. Konikopunkcja.
  Nakłucie błony pierścianno-tarczowatej w celu udrożnienia dróg oddechowych i wentylacji mechanicznej.
 2. Konikotomia.
  Nacięcie błony pierścienno-tarczowatej w celu udrożnienia dróg oddechowych i wentylacji mechanicznej.
 3. Dostęp donczyniowy.
  Założenie wkłucia dożylnego za pomocą wenflonu w celu podana leków lub płynów.
 4. Infuzja dożylna.
  Przygotowanie i podanie wlewu kroplowego 0,9% NaCl 0.5L w celu uzupełnienia niedoboru krwi krążącej np. w sytuacji krwotoku i wstrząsu krwotocznego.
 5. Zastrzyk domięśniowy z adrenaliną.
  Zastrzyk podany domięśniowo za pomocą gotowego zestawu ampułkostrzykawki z adrenaliną w celu leczenia wstrząsu uczuleniowego (anafilaktycznego).
 6. Szycie ran.
  Rodzaje szwów oraz ich zastosowanie w celu zamknięcia rany za pomocą zestawów chirurgicznych, oraz metody zastępcze.
 7. Odbarczenie odmy prężnej

Czas trwania kursu wynosi 7-8 godzin zegarowych. Szkolenie zostało podzielone na część teoretyczną i praktyczną dla każdego punktu tematycznego. W trakcie zajęć zostaną przedstawione wszystkie zasady dotyczące wskazań i przeciwwskazań do użycia poszczególnych czynności. Zajęcia praktyczne wykonywane będą na profesjonalnych fantomach oraz produktach wykorzystywanych przez zawodowe służby ratownicze nie tylko w europie ale i na całym świecie.

KOSZT KURSU OD OSOBY - 400zł brutto Teraz w promocji 300 zł brutto za osobę !!!

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE TERMINY

Zapraszamy!

ZGŁOŚ SIĘ NA SZKOLENIE MEDYCZNE JUŻ DZIŚ!

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE